Biuro księgowe w mieście Kraków – zalety outsourcingu

Według danych statystycznych średnie wynagrodzenie księgowego w Polsce wynosi ponad 4500 tys. zł brutto miesięcznie. Dla nowo powstałej firmy koszt ten jest niebagatelny. W zależności od ilości dostarczonych dokumentów biuro księgowe Kraków tego rodzaju usługi wykonuje już od 200 zł miesięcznie. Rzecz jasna koszt obsługi księgowej uzależniony jest zawsze od indywidualnej sytuacji danego przedsiębiorstwa, ilości dostarczonych dokumentów itp. Najmniej zapłacą z całą pewnością jednoosobowi przedsiębiorcy, którzy dopiero co rozpoczynają swoją przygodę z biznesem. Alternatywą dla biura rachunkowego jest profesjonalne oprogramowanie do księgowości. Nawet najlepsze oprogramowanie komputerowe nie udzieli jednak odpowiedzi na pewne wątpliwości podatkowe. Jedynie profesjonalne biuro rachunkowe jest w stanie rozwiązać wszelkie wątpliwości związane z podatkami. Szczególnie polecamy korzystać z biur rachunkowych oferujących również doradztwo podatkowe. Jak się bowiem okazuje niemal jedna trzecia spraw rozpatrywanych przez sady administracyjne dotyczy spraw związanych z rozliczeniami podatkowymi.

Biuro księgowe w Krakowie a księgowy na etacie

Z drugiej jednak strony nie sposób nie wspomnieć o zaletach księgowego na etacie. Owszem zalety te są niepodważalne ale pod warunkiem, że pracy starcza na to by wypełnić cały etat. W każdym innym przypadku zatrudnienie księgowego na cały etat wiąże się ze zbyt dużymi wydatkami. Biuro rachunkowe może również przejąć obowiązki związane z kadrami i płacami. Dla małych firm gdzie nie wystawia się zbyt dużo faktur dodatkowy księgowy na etacie jedynie obarcza budżet finansowy przedsiębiorstwa. Lepiej postawić na dobre i sprawdzone biuro księgowe Kraków. Wszystkie faktury i rozliczenia personalne pracowników będą wykonane na czas za o wiele mniejszą kwotę.

Biuro Księgowe Kraków

Swoją drogą usługi świadczone przez biuro rachunkowe modnie wpisują się w trend świadczenia usług outsourcingowych. Na czym one polegają? Część zadań związanych z administracją przedsiębiorstwa delegowane są instytucjom zewnętrznym. W chwili obecnej w ten sposób najprężniej rozwijają się przedsiębiorstwa działające w sektorze księgowo-finansowym. Przedsiębiorstwa rezygnują również z utrzymania etatu kadr i płac. Wolą dokumenty z dziedziny kadrowo-płacowej delegować na biura rachunkowe. O tym, że księgowość jest prowadzona przez biuro rachunkowe poinformowany być powinien odpowiedni dla nas Urząd Skarbowy. Zawiadomienie to trzeba złożyć naczelnikowi Skarbowemu. Powinno to nastąpić nie później niż 7 dni od momentu zawarcia umowy z biurem rachunkowym. W zawiadomieniu należy podać zarówno adres jak i nazwę biura rachunkowego. Najważniejsze jest jednak to by wskazać adres przechowywania dokumentów księgowych. W razie kontroli pracownicy urzędu skarbowego muszą wiedzieć gdzie ich szukać. Nie zwalnia to jednak z możliwości kontrolowania majątku firmy. W chwili obecnej biuro księgowe Kraków to najlepsza forma rozliczania podatków.

Zostaw komentarz